Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írjak erről fogalmazást?

Hogy írjak erről fogalmazást?

Figyelt kérdés
A tanárom olyan fogalmazás házit adott aminek a címe "Hogyan csinálok semmit?".

2014. dec. 8. 17:20
 1/2 anonim válasza:
Vizsgáld meg nyelvtani (pl. hogyan mondjuk ezt magyarul, itt elmehetsz a dupla tagadás irányába is, ezekről írd le a véleményed is...) és filozófiai (saját gondolataid arról, hogy létezik-e a semmi, mi a szerepe az életben, mikor használjuk, mi az ellentettje...).
2014. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, azért lehet egy kicsit "hétköznapibb" is a fogalmazás erről a témáról.

A Nők lapja c. hetilapban, a legutolsó oldalon vannak interjúk híres emberekkel, tőlük is meg szokták kérdezni ezt.

Esetleg nézz utána, ki, mit nyilatkozott !


Szerintem a semmit csinálás egyfajta elmélkedés is lehet, ülsz a fotelban, akár csukott szemmel, gondolkodsz valamiről, ami éppen foglalkoztat.

Vagy egyszerűen csak bámulsz ki az ablakon, nézed a téli tájat, vagy az őszit, hogy kopog az eső az ablakpárkányon.

Vagy gondolj József Attila versére, A Dunánál a címe.

"A rakodópart első kövén ültem,

s néztem, hogy úszik el a dinnyeéj..."

Ilyennek képzelem a semmit csinálás pillanatait, perceit.

Valójában nem csinálsz semmit, "de az agyad jár", megoldásokat keresel problémáidra, csak úgy vagy.

2014. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!