Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Egy napomat/my day...

Segítség! Egy napomat/my day kell angolul leírni?!

Figyelt kérdés

Mát egyszer levolt irva(microsoft word-be)megnézte a tanárnő is. Itthon nem nyitja meg a gép. Szóval ujra kell irnom. Csak hogy ne legyen benne hibám segitenétek?


get up, have breakfast, go to school, start school, have lunch, get home, do homework, free time, have dinner, have a bath, go to bed

Ezeket a szavakat kell hozza felhasználni már ha ertitek mire gondolok...de legjobban az étkezésekkel vannak gondjaim azokat nem nagyon tudom leirni..szepen kérlek titeket segitsetek!??



2014. dec. 10. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem írjuk meg helyetted. Írd le, kijavítjuk. Nem tudom, mi a probléma az étkezéssel?
2014. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igazad van tényleg nekem kell megirni. annyi elég lenne ha az étkezéssel kapcsolatban segitenétek szóval hogy hogy kell megirni pl: Reggelire szoktam enni zsemlét vajjal meg szoktam hozzá inni tejet vagy teát.!? ez hogy lenne angolul?
2014. dec. 10. 21:19
 3/4 chtt ***** válasza:

Sima simple present a "szoktam".


I (usually) have scone/bagel/roll and butter and milk or tea for breakfast.


Ha ragaszkodsz az "enni-inni"-hoz, akkor ugyanez, csak eat & drink köll bele:


I (usually) eat scone/bagel/roll and butter and drink milk or tea for breakfast.


Ha fontosnak tartod kiemelni, a reggelit előre is teheted:


For breakfast, I (usually)...

2014. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. dec. 11. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!