Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki esetleg nem tud nekem...

Valaki esetleg nem tud nekem 8. osztályos kémia rejtvény feladatban?

Figyelt kérdés

Már órák óta próbálok rájönni mi ennek a rejtvénynek a megoldása de kezdek besokallni úgyhogy gondoltam kiírom ide.A feladat:


A+B --> C

C+D --> E+A

E+F --> G+C

F+H --> I


Megvan adva nekünk A=Hidrogén,I=NH4Cl(ammónium-klorid)

És ezekből az adatokból kellene kisakkozni,hogy milyen anyagokat jelölnek a betűk.És fel kellene írni a reakciók egyenleteit is.A tanárnő azt mondta már mindegyik képletet vettük,de hiába próbáltam ki minden egyes képletet nem sikerült megoldani.Egy 5-ös múlik rajta :) Előre is köszönöm annak aki tudna nekem segíteni!



2014. dec. 12. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én megoldottam, de nem érzem igazságosnak hogy csak úgy megmondom a választ. Szívesen segítek rájönni, de teljes megoldást nem írok le. Szóval tudjuk hogy F+H --->NH4Cl Na most ezt melyik két anyagból lehet legegyszerűbben előállítani? Sőt talán nyolcadikban még csak ezt az egy egyenletet tanultátok aminek ez a terméke. Ha ez megvan, akkor fontoljuk meg a 2. egyenletet mert abban H2 gáz szerepel. Gondold végig: mikor fejlődik hidrogéngáz? Milyen reakciókból? Mit kell oldanunk miben? Ha azt az egyenletet felírod akkor már nagyon könnyű a feladat. Ha van ötleted szólj, és megbeszéljük, figyelni fogom a kérdést.
2014. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm,hogy segítesz.Odáig eljutottam hogy NH4Cl ammóniumból és klórból keletkezik.Az A+B-nél valószínűleg a B oxigén.A C akkor H2O+D -->E+hidrogén.Eddig jutottam el de hiába lapoztam fel a könyvet nem találtam olyan egyenletet amelyben a H2O-ból és valamiből egy másik valami és hidrogén keletkezik...Az a szégyen számomra hogy eddig kitűnő vagyok kémiából még se megy ez a feladat de a másik 24 osztálytársamnak sem :) ha esetleg hibáztam az eddigiekben kérem jelezd.Annyi biztos hogy F az vagy NH3 vagy Cl,de ezekkel sem találtam megfelelő reakciókat a könyvben.Cl is a könyvben csak fémekkel lép reakcióba vagy HCl lenne belőle de az nem megfelelő szerintem sehova.Előre is köszönöm a további támogatást!
2014. dec. 13. 11:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Alapvetően az ammónium-kloridról még semmit sem tanultunk még a közelében sem járunk a tankönyvben.Ezért nem értem miért mondta a tanárnő hogy már mindent vettünk ami a rejtvény megoldásához szükséges.
2014. dec. 13. 11:39
 4/7 anonim ***** válasza:

H2 + 1/2 O2 = H2O

H2O + Na = NaOH + 1/2 H2

NaOH + HCl = NaCl + H2O

HCl + NH3 = NH4Cl


Borzasztó feladat egyébként.

2014. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Átlapoztam még kétszer a könyvet és ezen képletek fele sem található a tankönyvünkben úgyhogy a tanárnőm átvágott...Na mindegy köszönöm.
2014. dec. 13. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ne túlozz. Ezek alapegyenletek. Biztos, hogy benne van egy szervetlen kémia könyvben.
2014. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyi volt a gond,hogy NaOH-ról még semmit sem vettünk csak ennyi.
2014. dec. 14. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!