Egy erogep 4 fejes ekevel szant a barazda szelet szelessege 36cm szantas melysege 30cm a talaj fajlgos ellen allasa 4,8N/cm2 mekkora a szukseges vonoero?

2014. dec. 18. 13:08
 1/3 A kérdező kommentje:
segitenetek ebbe legyszives
2014. dec. 18. 13:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen a szeletek szélessége a = 36 cm, a szántás mélysége m = 30 cm, a fejek száma n = 4 és a talaj fajlagos ellenállása R = 4,8 N/cm^2.


Feltéve, hogy az ekefejek háromszög alakúak, a földdel szembeni homlokfelületük külön-külön:

A = m*a/2.

Mivel n darab van belőlük, ezért az összes felület, ami az ellenállást okozza

n*A.

A szükséges vonóerő pedig

F = R*(n*A) = R*n*m*a/2 = …

(Tessék helyettesíteni.)


Kicsit máshogy: Szorozz össze mindent, és oszd el az eredményt 2-vel.

2014. dec. 18. 13:20
 3/3 A kérdező kommentje:
tudnál e segíteni a többibe is? ha szépen meg kérnélek?
2014. dec. 18. 15:11