Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két, egymástól 1 cm távolságra...

Két, egymástól 1 cm távolságra levő síklemez között olajcsepp lebeg. A lemezek között a feszültség 1000 V, az olajcsepp sűrűsége 0,9103 kg/m3, töltése 1,610–19 C. Mekkora az olajcsepp sugara?

Figyelt kérdés

Valaki letudná vezetni, ha minden igaz a megoldása: r:7,52*10^-7 m

Köszi szépen előre is!



2014. dec. 23. 19:01
 1/2 Silber ***** válasza:
Én csak megnézném azt a sűrűségértéket mégegyszer.
2014. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Silber ***** válasza:

Soha életemben nem számoltam ilyet, azonban:

1.: Szerintem hibás a feladat (a feladatban szereplő, és a valós adatok aránt történő számolás is alátámasztja), ugyanis az olajcsepp sűrűsége ennél három nagyságrenddel nagyobb. Tehát 0,9103 kg/m^3 helyett 910,3 kg/m^3 a helyes, amely magyarázza a feladatban megadott 10^-7, és az általam kapott 10^-8 m közötti eltérést.

2.: A privátban elküldött linken az utolsó egyenletet kell figyelembe venni, aholis v2=0 (az olajcsepp lebeg, nem mozog). Így marad az elektromos és a gravitációs erő egyenlővé tételével és átrendezésével kapott egyenlet:

q=6*pi*n*d*v1/V, mivel E=V/d

Stokes törvénye alapján v1=2*(Rhoo-Rhol)*g*r^2/(9*n)

Visszahelyettesítés után:

q=4/3*[(Rhoo-Rhol]*pi*r^3*d*g]/V

Kirendezve r-re:

r=(3/4*[q*V]/[(Rhoo-Rhol)*pi*d*g])^(1/3)


r=7,54*10^-8 m az olajcsepp átmérője

2014. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!