Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az is tolvaj aki az emberek...

BaNaNkarakter kérdése:

Az is tolvaj aki az emberek bizalmát meglopja?

Figyelt kérdés
Erre a mondatra kéne egy fogalmazást írnom.Nem azt kérem hogy írjátok meg helyettem csupán nézőpontokat és ötleteteket kérnék a fogalmazásomhoz!Móricz Zsigmond:Légy Jó Mindhalálig című könyvébe hangzott el.A feladat az lenne, hogy írjam le , hogy hogy igaz a műre a való életre és hogy én mit gondolok róla.Próbálkoztam vele , de egyszerűen semmi ötletem nincs hozzá ezért fordultam ide egy 8.osztály szintű fogalmazást kéne belőle írnom:(

#fogalmazás #8. osztály #Légy Jó Mindalálig #Az is tolvaj aki az emberek bizalmát meglopja
2014. dec. 30. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég erős kifejezés -

Inkább úgy mondanánk, hogy aki (tudatosan) visszaél az emberek bizalmával, az egy erkölcstelen. Mondjuk az adott helyzettől is nagyon függ. Annyiból tolvajnak nevezhető az,aki visszaél az emberek bizalmával, hogy a csalódott ember egy ilyen eset után azt érezheti, mintha tényleg ellopták volna a bizalmát (mert csalódás után az ember általában már nem tud úgy viszonyulni adott emberhez, mint a csalódás előtt) Ez olyankor szokott előfordulni, mikor valakitől sokat várnak (pl. tanár diáktól), de aztán a diák nem váltja be a hozzá fűzött reményeket

2014. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez így hangzatos, de egy nagy büdös semmi. Szegény Misit b...ogatták így is elegen, nem elég, hogy egy szegény kisgyerek, aki semmit nem tud még a világ dolgairól, így arról sincs fogalma, hogy ő nem tolvaj, hanem hagyta magát átcs...ni, kihasználni és csórikám nem tud semmit tenni ellene, mert ebben a világban a felnőttek mindent annyira de annyira jól tudtak.

Tipikusan egy olyan mondat, amiből az jön át, hogy ugyan rúgjunk még egyet a földön fekvőbe, legyen neki igazán szar.

2014. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már megpróbáltam írni valami ilyesmit;)
2014. dec. 31. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!