Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megoldanátok nekem ezt a két...

Megoldanátok nekem ezt a két fizika feladatot?

Figyelt kérdés

Sehogy sem boldogulok. :( 9. osztály, lendület, lendületmegmaradás témakör.

1) Az összesen 100 kg tömegű kocsi 15 m/s sebességgel halad. A kocsiból menetirányban kilőnek egy 30 kg tömegű testet, a Földhöz viszonyítva, 28 m/s sebességgel. Mekkora a kocsi sebessége a kilövés után?

2) Mekkora sebességre gyorsul fel az 50 kg tömegű rakéta, ha belőle 1 kg tömegű üzemanyag 25. 000 m/s sebességgel áramlik ki?



2015. jan. 3. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Felírod a kezdeti lendületet.

I=m*v

I=100kg * 15m/s = 1500 kg m/s


Miután kilövik a testet a rendszer össz lendülete nem változik.

Az új lendület

I = 30kg * 28 m/s + 70kg * v


I helyére beírod, hogy 1500 kg m/s és egy ismeretlened van a v.



2)

Itt a kezdeti lendület 0, az űrhajó áll.


I = 1kg * 25. 000 m/s + 49kg * v


Itt is egyedül a v az ismeretlen.

v-re egy negatív szám fog kijönni, azért, mert a sebességnek nemcsak nagysága, hanem iránya is van.

Az üzemanyag sebességét + előjellel írtam be. A rakéta sebessége - előjelű lesz.


Ez azt jelenti, hogy a rakéta ellentétes irányba fog haladni, mint ahogy az üzemanyag távozott belőle.

2015. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2015. jan. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!