Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy cső hossza 1,2m, külső...

Egy cső hossza 1,2m, külső átmérője 1 cm belső átmérője pedig 0,5 cm. Mekkora a cső anyagának a térfogata? VAGY EZ A FELADAT Egy téglalap oldalai 13 és 7 cm. A téglalapot megforgatjuk először a hosszabbik majd a rövidebbik középvonala körül.

Figyelt kérdés

A KÉRDÉS: melyiknek nagyobb a térfogatja ?

szóval ismét matek példával fordulok hozzátok , és nagyon hálás lennék ha valamelyik( vagy aki nagyon unatkozik akár mind kettő :D ) feladatban tudnátok segíteni ! :) Elképzeléseim vannak, de egyáltalán nem vagyok biztos bennük.


2015. jan. 3. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Írd le az elképzeléseidet, és rávezetünk, hogyan is kellene megoldani. Ettől fogsz igazán fejlődni, nem attól, hogy más megcsinálja neked!
2015. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az alapján , hogy segítetek nekem számomra nem azt jelenti , hogy lemásolom :) hanem, megnézem az összes megoldást és próbálom megérteni :) engem amugy is idegesít ha nem értek valamit azután sem miután elmagyarázzák! :) Első feladatra tippem sincs. a másodikra ha forgatom a hosszabik középvonal körül akkor M =13 és r=7 utána térfogattal kiszámolom. ha a rövidebbik középvonal által forgatom akkor pedig M=7 és r =13 ( de az is lehet hogy itt már a 13=d :D ) én erre gondoltam.
2015. jan. 3. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor lássuk.

1) Mi a térfogat? Alap területe szorozva a magassággal. A magasság itt 1.2méter, az alap területét nem tudod. Azt viszont tudod, hogy egy cső, tehát kör alakú, és meg van adva a külső és belső átmérője, tehát középen "lyukas". Ha kiszámolod a külső átmérőből a kör területét, majd ebből kivonod a belső átmérőből számolt kör területét, akkor pont megkapod a körgyűrű területét. Ugye? Ugye. :-) Innen a térfogat a két szám szorzata, ügyelve arra, hogy a mértékegységek egyezzenek, célszerű a cm-t választani.


2)

A hosszabbik középvonal az a vonal, ami a két rövidebbik oldal felezőpontját összeköti. Ha ekörül megforgatjuk a téglalapot, az egy egyenes hengert fog eredményezni, melynek magassága a téglalap hosszabbik oldala, sugara pedig a rövidebbik oldal fele. Ha ezután ezt megforgatjuk a téglalap rövidebbik középvonala körül, az azt jelenti, hogy a hosszabb oldalak felezőpontján átmenő egyenes körül forgatjuk meg. Így kapunk egy olyan egyenes hengert, melynek magassága 7, sugara 13/2. Tehát alapvetően jól gondolkodtál. Segítségképp mindig rajzold fel lépésről lépésre a kapott alakzatot, és írd bele az adatokat, így nem fogsz eltévedni benne, hogy most sugár vagy átmérő.

A kettő térfogatot hasonlítsd össze, és megtudod melyik a nagyobb.

2015. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sejtettem , hogy körhöz lesz köze az első feladatnak csak nemtudtam mit kezdjek a megadott átmérőkkel :D egyébként köszönöm a segítséget , így már menni fog ! :)
2015. jan. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!