Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet értelmezni a...

Hogyan lehet értelmezni a mindennapokra nézve a videóban leírt, bemutatott anyagot?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=h-3SgVm61xk


Tehát ennek az lenne az értelme, hogy ha ránézek egy tárgyra, akkor tudom, hogy az ott van, de ha pl. becsukom a szemem vagy elfordulok, vagy kimegyek az adott helységből, akkor feltételezhetjük, hogy ugyan az a tárgy már nincs ott? Csak akkor létezik, ha látjuk?



#fizika #értelmezés #kavantummechanika
2015. jan. 3. 16:03
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Jajj. Amit meg írsz, butaság, pont fordítva van.
2015. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor te hogyan értelmezed?
2015. jan. 4. 11:33
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
A tárgyakról csak a velük való kölcsönhatás révén tudhatunk meg információt. Azaz amíg nem végzek méréseket egy testen, addig nem tudom megmondani, mi lesz valamely mennyiségének az értéke, csak annak a valószínűségét. Ha tudom, hogy valami valahol van, akkor ha becsukom a szemem, még ott marad, nem tehetem fel, hogy már nincs ott.
2015. jan. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!