Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek ismétlő feladat. Szkenne...

Matek ismétlő feladat. Szkenneltem, tudnátok benne segítséget adni?

Figyelt kérdés

[link]


Hétfőre kell csoportban megcsinálni néhány feladatot, én ezt kaptam, de nem teljesen értem. Megvan a koordináta rendszer, és megvan a kör rajza. De a feladatokra hogyan tudok válaszolni?


Köszönöm szépen, ha segítetek!


2015. jan. 3. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

a középpont és a sugár alapján felírod a kör egyenletét, és az y-ra behelyettesítve megoldod x-re (másodfokú lesz, mert vszleg 2 helyen metszik egymást).

A második felére: az érintési pontba húzható sugár merőleges az érintőre-> az érintési pontból a kör középpontjába mutató vektor (vagy fordítva, tökmindegy) az érintő egyenes normálvektora -> behelyettesítve megkapod az egyenes egyenletét, amiből ha y-ra kifejezel, az x-es tag együtthatója lesz a meredekség. ha fokot kérdez azt meg számológéppel vissza tudod keresni.


Szívesen.

2015. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!