Kémia! Hogy is számolhatjuk ki a hőmérsékletet?


Megvan maga az anyag (szóval moláris tömeg), maga az anyag tömege, és a nyomás.

Az a kérdés, hogy ehhez milyen hőmérséklet kell.


2015. jan. 5. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát így sehogy, mert még a gáz térfogata is kell. De ha az meg van, akkor az általános gáztörvényből kell kifejezni a hőmérsékletet:


p=nyomás, V=térfogat, n=anyagmennyiség (mól), R=általános gázállandó (8,314 J/(mol*K)), T=abszolút (=Kelvinben mért) hőmérséklet


p*V=n*R*T és ha mindkét oldalt elosztjuk n-nel és R-rel, akkor:


p*V/(n*R)=T és ez a hőmérséklet (Kelvinben).


Így már érted. Az n pedig így számolható ki: n=m/M ahol m a tömeg, M a moláris tömeg, és ezek is meg vannak adva.


Remélem segítettem. Ha igen, pontozz fel!

2015. jan. 5. 21:53