Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom kiszámítani?...

Hogy tudom kiszámítani? (Fizika 8. osztály)

Figyelt kérdés

Fizika soros kapcsolás:

-U=U1+U2

-I=állandó

-Re=R1+R2


Meg van adva az R2, U, U2 (Az U1 már ki lett számítva)

Nincs megadva az I, és az R1.

Tudom hogy az I, az állandó. De hogy birom kiszámítani, hogy mennyi az az állandó?

Mivel hogy nem tudom mennyi az R1, és az Re így valahogy fel kéne világosítani hogy tudnám kiszámítani..:/



2015. jan. 6. 16:57
 1/2 2xSü ***** válasza:

Soros kapcsolás esetén a feszültség megoszlik a két ellenállás között. Ergo valóban U = U1 + U2


Az ellenállások összeadódnak. Ergo Re = R1 + R2


Az áram állandó. Eddig is stimmel. Mondjuk úgy I = I1 = I2


Viszont a három mennyiség között összefüggés is van: R = U / I, amiből következik, hogy I = U / R, illetve U = R * I.


Ez igaz az egyik ellenálláson eső feszültség és a rajta átfolyó áram esetén is: R1 = U1 / I1

Igaz a másik ellenállás esetén is: R2 = U2 / I2

Meg igaz a kettő eredőjére is: Re = U / I


Innen az áramerősséget ki tudod számolni, ha megvan valamelyik ellenállás két másik adata (feszültség, ellenállás), vagy az eredőnek a két adata.

2015. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! *-*
2015. jan. 6. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!