Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a 144-nek az a legkisebb...

Mi a 144-nek az a legkisebb többszöröse, amiben csak 1, és 0 számjegy szerepel?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert én egyszer egy ilyen KÖMAL-os kérdést tettem fel (akkor még azt sem tudtam, hogy mi az, csak segíteni szerettem volna egy ismerősömnek de nem tudtam, hogy ki fia-borja a feladat), de szó szerint majdnem megöltek itt az oldalon!


Aztán folyamatosan nézem a feladatokat, meg néztem is a szabályokat és nem lehet senkitől segítséget kérni, amit én ugye nem tudtam, de minden csalónak elmondtak engem az itt hozzászólók, minden bevezetés, és kérdés nélkül.


Tehát röviden: Ez egy mostani feladat, így nem írhatom ide a megoldást, de ezt még én is tudom aki már sok-sok éve érettségizett. :)


Annyit segítek, hogy nagyon könnyű!

2015. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oh ok. Ezt nem tudtam.
2015. jan. 10. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azon gondolkozz el, hogy ha egy szám többszörösét keresed, akkor arról annyit biztosan tudunk, hogy a többszörös osztható az erdeti számmal. Esetünkben 144-gyel.


Mikor osztható egy szám 144-gyel?

Relatív prímekre kell bontani, és keresni hozzájuk oszthatósági szabályt.


Utána már csak ügyesen fel kell építeni a keresett számot 0-kból és 1-esekből. Közben tartsd észben, hogy a legkisebbet keresed!


Konkrétabban nem szeretnék segíteni a fent említett dolgok miatt...

2015. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!