Kémia házidolgozatot kaptunk, és nem értem. a tanár azt mondta bármiből , kitől, lehet segítséget kérni. senki nem érti az osztályból. holnapra kellene. a feladatok.:


1.) megcsináltam nehezen


2.) hogyan készítenél 500 g 28%-os cukorszirupot


3.) hány %-os oldatot kapunk, ha 187 g vízben feloldunk _ 63 g rézgálicot


4.) Hány %-os lesz a 3. feladatban leírt oldat, ha 50g _ vizet elpárologtatnak belőle


5.) Hány %-os lesz a 3. feladatban leírt oldat, ha 150 - g vizet hozzáöntünk


2015. jan. 11. 20:30
 1/3 HelenaB válasza:

2.)

100g 28g

500g xg

_________________

x=(500*28)/100=140g

Tehát 140g cukorból és 360g vízből kell készíteni.


3.)

187g 63g

100g xg

_________________

x=(100*63)/187=33,69g

Tehát 33,69%-os oldatot kapunk.


4.)

187g-50g=137g

_________________

137g 63g

100g xg

_________________

x=(100*63)/137=86,31g

Tehát 86,31%-os lesz az oldat.


5.)

187g+150g=337g

_________________

337g 63g

100g xg

_________________

x=(100*63)/337=18,69g

Tehát 18,69%-os lesz az oldat.

2015. jan. 11. 21:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerintem hibázott egy nagyot, emiatt 3-as, 4-es 5-ös számításai rosszak. A kérdés így kezdődik:

187 g vízben feloldunk _ 63 g rézgálicot


Tehát nem az oldat tömege 187g, hanem ez az oldószer tömege! Ehhez jön hozzá a 63g rézgálic, így az oldat tömege 250gramm lesz! Emiatt mindhárom számítás hibás.


a 3.-nál 63/250=0.252x100=25.2%-os oldatot kapunk

a 4.-nél 63/200=0.315x100=31.5%-os oldat

az 5.-nél: 63/400=0.1575x100=15.75%-os az oldat.


A 2-es rendben van.

2015. jan. 12. 06:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm mindkettőtöknek :) :D
2015. jan. 12. 06:23