Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezekből az adatokból hogy...

Ezekből az adatokból hogy tudom kiszámítani a belső ellenállást?

Figyelt kérdés

U=24 V

I=0.5 A

Rk=45


2015. jan. 13. 17:36
 1/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Ezekből sehogy, kapcsolási rajz alapján lehetne, vagy pedig maga az Rk a belső ellenállás, kicsit jobban fejtsd ki a feladatot, de a legjobb az lenne, ha a feladatot lerajzolnád és feltöltenéd valahova és küldenél egy linket.
2015. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Előző vagyok: Az áramkörben 0.5A áram folyik, I=U/R tehát R=U/I--->24/0.5=48, ennyi ellenállásnak kell az áramkörben lennie, tehát 48=Rk+R--->R=3 ha sorosan hozzákapcsolod Rk-hoz, a belső elenállás 48 Ohm, de mint mondtam nem látom a feladatot.
2015. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A feladat teljes egésze:24 V elektromotoros erejű telepre kapcsolt 45 Ohm ellenálláson 0,5 A áram folyik át.
2015. jan. 13. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!