Algebrai törtek? De hogyan?

d2-81/5d+45=(d-9)(d+9)/5*(d+9) és hogyan tovább vagy már itt se jó?

2015. jan. 13. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

De, eddig jó. Utána (d+9)-el le tudsz egyszerűsíteni.


Marad, hogy (d-9)/5. Kész

2015. jan. 13. 18:32
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 13. 18:34
 3/4 A kérdező kommentje:
e2+1/e2-1=(e-1)2/(e-1)*(e+1)=e-1/e+1 ez is jó?
2015. jan. 13. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem. De a négyzetre a ^ jelet használd légyszi :) és fontos a zárójelezés. Szóval:


(e^2+1)/(e^2-1) = (e^2+1)/(e-1)*(e+1)


Az (e^2+1) átalakítható:


(e+1)^2-2e


Tehát:


((e+1)^2-2e)/(e-1)*(e+1)


De ezzel igazán nem tudsz mit csinálni. Egyszerűbb alakra nem igazán lehet hozni. HA ez volt a feladat, és nem félre néztem az írásjelek hiánya miatt.

2015. jan. 13. 18:48