Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kör középpontját három pont...

Ironkibo kérdése:

Kör középpontját három pont alapján hogy lehetne trigonometrikus módszerrel megadni?

Figyelt kérdés
Azt tudjuk, hogy a három pont nem esik egy egyenesre, tehát létezik olyan kör aminek a körvonalán találhatóak. Köregyenlet alapján is meg lehetne adni, de kifejezetten trigonometrikus módszer kellene.

2015. jan. 18. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá a körbe írható háromszög definíciójára
2015. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, de közben ráeszméltem, hogy az egyik legfontosabb dolgot pont kihagytam. Annak a körnek a középpontját kell megadni, aminek a körvonalán a három pont található. Gondolom itt a köréírt kört kéne vizsgálni, aminek középpontját az oldalfelező merőlegesek metszéspontjából állapíthatunk meg,de nem tudom ezt hogyan lehetne leírni, ez-e a helyes módszer.
2015. jan. 18. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszát, de közben ráeszméltem, hogy az egyik legfontosabb dolgot pont kihagytam. Annak a körnek a középpontját kell megadni, aminek a körvonalán a három pont található. Gondolom itt a köréírt kört kéne vizsgálni, aminek középpontját az oldalfelező merőlegesek metszéspontjából állapíthatunk meg,de nem tudom ezt hogyan lehetne leírni, ez-e a helyes módszer."


Nyilván nem elég figyelmesen olvastad a válaszomat - gondolom, stresszben vagy.

A körbe beleírható háromszögröl volt szó és ez ugyanaz, mint a háromszög köré írható kör.

Ahogy írtad, az a jó módszer, így meg lehet szerkeszteni a kör középpontját és az a jó fogalmazás is, mert ez a definícióból következik.

2015. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
upsz, valóban! jól félreolvastam...köszönöm szépen a segítséget, innen már biztosan megleszek! :)
2015. jan. 18. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem jól olvastad, de ha stessz van, akkor könnyen elöfordul.


Remélem, idöközben sikerült megoldani a feladatot.

2015. jan. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!