Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni? Van öt...

Tudnátok segíteni? Van öt feladat amit nem tudok megoldani.

Figyelt kérdés

1, Egy téglalap alaprajzú szoba egyik oldala 1,5 méterrel hosszabb a másiknál. A szoba területe 22 m2. Hány méter szegő szükséges a parkettához, ha a 90 cm széles ajtóhoz nem teszünk szegőt?


2, Egy 40 méter széles és 60 méter hosszú téglalap alakú virágágyás köré egy sétautat tervezünk. Mekkora legyen ennek a szélessége, ha azt szeretnénk, hogy az így létrejött kertnek a virágágyás a 80%-át alkossa?


3, Nyelvvizsgára készülve minden nap ugyanannyi tesztet oldottam meg egy 720 tesztet tartalmazó könyvből. Ha naponta 20 teszttel többet oldottam volna meg, akkor 3 nappal hamarabb lettem volna készen vele. Hány napig tartott a tesztek megoldása?


4, Egy autó 540 km utat tett meg. Ha ugyanezt az utat 10 km/h-val kisebb átlagsebességgel tenné meg, akkor menetideje egy órával hosszabb lenne. Mekkora az átlagsebessége?


5, Az egymástól 300 km távolságra lévő A és B városból egyszerre indul egymással szembe egy-egy vonat. Az a vonat, amelyik A-ból indul, a két vonat találkozása után 3 órával és B-be, a másik pedig a találkozás után 1 óra 20 perccel ér A-ba. Mekkora a vonatok sebessége?


2015. jan. 25. 11:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
2015. jan. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!