Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nemzeti kongresszusok helyszín...

Nemzeti kongresszusok helyszínei kellenének a XVIII. és a XIX. Első feléből. Tudtok legalább egyet?

Figyelt kérdés

pl. ekkor volt egy szerb kongresszus, aminek kéne a helyszíne. Azt mondták keressük a töri atlaszban, de nem találtam semmi erre utaló nyomot.

köszi a válaszokat :)



2015. jan. 25. 17:21
 1/3 chtt ***** válasza:

ezeket találtam, de ez nem az első fele a XIX. századnak:(

...a karlócai szerb nemzeti kongresszus (1861. április) és a túrócszentmártoni szlovák nemzeti gyűlés (1861. június 7.)

- még keresgélek, hátha...

2015. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:

esetleg ezek, ez beleférnek az idővallumba:

- A temesvári szerb nemzeti kongresszus 1790. november 4-én

fölterjesztést intézett II. Lipóthoz...

- 1848. május 13–15. - A Josif Rajačić metropolita által egybehívott szerb nemzeti kongresszus Karlócán (Szerém vm.) pátriárkává választotta Rajačićot.

-- 1848. május 15. - A Balázsfalvára (Alsó-Fehér vm.) összehívott első román nemzeti gyűlés Joan Leményi fogarasi görög katolikus és Andrei Šaguna erdélyi ortodox püspök elnöklete alatt Román Nemzeti Bizottmányt létesített.

2015. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2015. jan. 26. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!