Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a matekfeladatban....

Elakadtam a matekfeladatban. Mi az a magasságvonal?

Figyelt kérdés

Az ABC háromszög szögeinek aránya 1:3:4, a legnagyobb szögű csúcs C. C-ből induló szögfelezőt jelölje f, C-ből induló magasságvonalat m, C csúcsot a szemközti oldal felezőpontjával összekötő szakaszt pedig s! Igaz-e, hogy f felezi az m és s szakaszok által bezárt szöget?


Addig eljutottam, hogy kiszámoltam az A, B és C oldalak szögeit és berajzoltam a szögfelezőt és a C csúcsot a szemközti oldal felezőpontjával összekötő szakaszt. Viszont egyáltalán nem tudom, hogy mi lenne az a magasságvonal. Pls írjátok le. Köszi :)



2015. jan. 25. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyű, az adott csúcsból a szemközti oldalra bocsátott merőleges.
2015. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A háromszög területképlete a*m(a)/2, ahol m(a) az a oldalhoz tartozó magasság. A magasság és a magasságvonal ugyanaz, de míg a magasság bárhová behúzható az a oldal egyenesén, addig a magasságvonal pontosan a szemközti csúcson halad át.
2015. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor eddig stimmel?

[link]

2015. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!