Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kocka, téglatest, egyenes...

Kocka, téglatest, egyenes hasáb, négyzetes hasáb, henger, kúp, gúla, háromszög alapú hasáb, gömb felszíne és térfogata? OLyan kéne amit 8. -ban elfogadnak!

Figyelt kérdés
mindenhol mást írnak, és azok egyetemes vagy középiskolás egyenletek

2015. febr. 3. 16:55
 1/9 anonim válasza:
én ugyan elég régen foglalkoztam már matematikával, de szerintem ezek csak egyféleképp számíthatóak ki...
2015. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy mondjuk egy négyzet alapú hasáb felszínét három féleképp számíthatod ki. :D

Minden alakzatra egy képlet érvényesül, külön-külön.

2015. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de van nekik többféle is! jó az kockának meg téglatestnek nincs de a többinek van
2015. febr. 3. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
na, erre írj egy konkrét példát, mert kétlem. Bármit is használsz amúgy, az eredménynek ígyis-úgyis ugyan annyinak kell kijönnie.
2015. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Létezik többféle képlet, pl a kúpra, ha jól emlékszem többféle képletet is tanultunk annak idején, de végső soron mindegyik levezethető a másikból, az eredmény ugyanaz.
2015. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

pl hasab

[link]

[link]

2015. febr. 3. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
hasáb...a háromszög alapú hasábtól kezdve a nyolcvan alapú hasábig naná, hogy máshogy kell számolni, de akkor is egy képlet érvényesül mindegyikre.
2015. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kocka

Felszín(A)=6*a*a

Térfogat(V)=a*a*a

2015. ápr. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gömb

A=4•r²•pí

V=(4•r³•pí)/3

r=sugár

pí=3,14

2015. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!