Hogy kell megoldani ezt az együttes munkavégzéses feladatot?

Tomi és Karcsi 600 m2 területet akarnak pihenőnap nélkül együtt felásni. Tomi 30 m2, Karcsi 45 m2 területet tud naponta felásni. Együtt kezdenek dolgozni, de a 4. naptól kezdve Karcsi 5 napon keresztül egyedül dolgozik. Be tudja-e fejezni Tomi a 2. hét végére a munkát, ha a 9. naptól ő dolgozik egyedül?

2015. febr. 3. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha így van megadva, akkor könnyű.


4 nap alatt együtt felásnak 4*(30+45)=300 négyzetméter, tehát marad 600-300=300 négyzetméter. Ezután Karcsi 5 napot dolgozik, ez idő alatt 5*45=225 négyzetmétert ás fel, így marad 300-225=75 négyzetméter. Tominak marad 3 napja felásni a maradékot, 3 nap alatt 3*30=90 négyzetméter felásására képes, tehát a 75 négyzetméter menni fog neki.


Tehát 2 hét alatt be tudják fejezni az ásást.

2015. febr. 3. 20:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 3. 20:54