Gyök27alapú logaritmus81v-9/5 valaki elmagyarázná hogy kell kiszámolni?


2015. febr. 4. 20:53
 1/4 A kérdező kommentje:
-24/5 a megoldás megoldókulcs szerint
2015. febr. 4. 20:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi az a 81v-9/5 ?
2015. febr. 4. 20:56
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Az a v szerintem a hatványozás ^ jele akar lenni, csak a kérdezőnek már elkopott a billentyűzete. Amúgy én először alkalmaznám a hatványozásra vonatkozó azonosságot, utána pedig valami épelméjűbb alapra váltanék.
2015. febr. 5. 08:45
 4/4 tatyesz ***** válasza:

gyök 27 = 3^(3/2)

81^(-9/5)=(3^4)^(-9/5)=3^(-36/5)


log_3^(3/2) [3^(-36/5)] = x


3^(3/2x) = 3^(-36/5)


3/2 x = -36/5

x = -24/5

2015. febr. 5. 08:59