Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felírtam erre a feladatra egy...

Felírtam erre a feladatra egy másodfokú egyenletet és a gyökjel alatt negatív szám lett tehát nincs megoldás. De a feladat szerint van. Valaki segítene felírni egy jó egyenletet mert az enyém lehet hogy rossz?

Figyelt kérdés

Egyenletem: 2x²+88=x(x+7)

Feladat: [link]



2015. febr. 4. 22:47
 1/5 bongolo ***** válasza:

Egy háromszög területe (x/2)(x/2)/2

A négy háromszög területe ezért x²/2, nem pedig 2x².

2015. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi és akkor szorozzam meg 4 -gyel mert 4 háromszög van
2015. febr. 4. 23:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit gondolkodsz, rájöhetsz, hogy nem kell másodfokú egyenlet a megoldáshoz, csak egy gyökvonás. :-)
2015. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bongolo ***** válasza:

Nem tudom, mit akarsz megszorozni néggyel? Én már megszoroztam, abból lett x²/2. Azt már nem kell megszorozni.


Tehát az egyenlet ez:

x²/2 + 88 = x(x+7)

Ebből nem lesz negatív a gyök alatt.

2015. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is kiszámoltam: X-re -22 és 8 jött ki, de ugye a negatív gyöknek nincs értelme, ezért X=8. A téglalap oldalai 8 dm és 15 dm hosszúak, cm-ben kifejezve 80 cm és 150 cm. Bence a saját tervéhez ezeket az adatokat használta fel, a Pitagorasz-tétel segítségével c-re 17/2 jött ki, ennek 4-szerese 34, amit beszorzott 5%-kal, eredmény: 1,7. Majd hozzáadta a 34-hez, összegül 35,7-t kapott, amit 36-ra kerekített. Tehát jól számolt.
2016. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!