Fizika egy hógolyó (150 g) 20 m/s sebességgel csapódik egy ablaknak, 0, 01 s alatt megáll be törik-e az üveg, ha kibír 300 Newton nyomóerőt kibír?

pls segítsetek!! nem értem az egészet valaki el tudná részletesen magyarázni??

2015. febr. 5. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

F = m * a


Hol a baj?

2015. febr. 5. 20:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ilyen feladat, de szerintem tudod hasznosítani.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. febr. 5. 21:28
 3/5 bongolo ***** válasza:

Az F=m·a mellett még ez kell:

a = Δv/Δt

Δv = 20 m/s, hisz 0-ra csökken a sebessége Δt = 0,01 másodperc alatt.

a = 20 / 0,01 m/s²


Most már jöhet az F=m·a. Persze a tömeget át kell váltani kg-ba, akkor lesz az erő mértékegysége Newton.

2015. febr. 5. 21:43
 4/5 A kérdező kommentje:
kösiiiii
2015. febr. 6. 14:48
 5/5 Hominida ***** válasza:
Ez sokkal inkább impulzusra épülő feladat, mint a dinamika alaptörvényére. Már persze ha már tanultátok. A hógolyó impulzusa 0,15×20=3 Ns. ΔI=F·Δt, az impulzus 3-ról 0-ra változik, ΔI=–3. Az átlagos erő F=–3/0,01=–300 N, lassító irányú. Ha a fékeződés egyenletes, akkor az üveg éppen kibírja az ütközést. Itt vannak hozzá az összefüggések: [link] 19-20. oldal.
2015. febr. 6. 19:39