Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Hétfőre fogalmazást...

Segítség! Hétfőre fogalmazást kell írnom az Antigonéról. Nekem kell lennem Kreón védőügyvédje. Szerintetek hogy érveljek?

Figyelt kérdés
De nem tudom mit írjak, mert sajnos inkább Antigonét értem meg, mint Kreónt.Kérlek segítsetek! Mivel tudnám meg védeni Kreónt?

2015. febr. 7. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Megértelek, az erkölcsi igazság Antigoné oldalán van.

Próbálj úgy érvelni Kreón védőügyvédjeként, hogy a két fivér halála után ő lett az új király Thébában, és azzal akarta kezdeni uralkodását, hogy megszilárdítja a hatalmát.

Feltétlen engedelmességet követelt és várt el alattvalóitól, mert csak így látta biztosítva, hogy a nép élén állhat, jó király lehet.

Három fontos elvet akart gyakorolni uralkodása során, az első, hogy egy asszony nem állhat a király felett, a második, hogy a város a király tulajdona, a harmadik pedig, hogy a népnek a király szavát, akaratát kell követnie.

Be akarta tartatni azokat a szabályokat, rendelkezéseket, melyeket trónra kerülése első napján hozott.

Ő a két fivér közül, azt, aki hódítóként, támadóként vívta párbaját testvérével, tehát Pelüneikészt, elítélte, ezért hozta azt a törvényt, hogy nem temethetik el a holttestét.

Nem kérdőjelezte meg az isteni, erkölcsi parancsot, hogy a halottakat el kell temetni, büntetésnek, tanulságnak szánta döntését a thébai nép számára, intő példának, hogy ha valaki követné a támadó fivér tettét, ez lesz a sorsa.

Később, amikor a vének és már saját fia, de a thébai nép is ellene fordul, belátja, hogy tévedett, megbánja tettét.

A tragikus események láncolata azonban elindul, a parancsa következtében kialakuló helyzetet már nem tudja uralni. Súlyos árat fizet kegyetlensége, gőgössége, a hatalommal való kérkedése miatt.

Ha ő marad továbbra is a király, valószínűleg nem ragadtatja magát többé ilyen ítélet meghozatalára, igazságosabb, emberségesebb uralkodó válik majd belőle.

Pár gondolat, segítségképpen...

2015. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!Sokat segítettél.
2015. febr. 8. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem !
2015. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!