Erre mi a megoldást?

Figyelt kérdés

Egy lány és egy fiú számitógépen beszélgetnek."Én lány vagyok"-mondja Gabi."Én fiú vagyok "-mondja Viki.Melyik állítás nem igaz az alábbiak közül,ha a kétfiatalközül legalább az egyik hazudik?

A)Gabi lány.

B)Nem igaz,hogyViki lány.

C)Viki fiú.

D)Gabi lány és Viki fiú.

E)Viki lány és Gabi fiú.

F)Nem igaz,hogy Gabifiú.



2015. febr. 10. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A) Ha Gabi lány, akkor Vikinek fiúnak kell lennie. Ebben az esetben mindketten igazat mondtak. Ez pedig nem lehet, ezért ez HAMIS.


B) Viki nem lány, azaz fiú. Ekkor Gabinak lánynak kell lennie. Innen ugyanaz, mint A).


C) Viki fiú. Ekkor Gabinak lánynak kell lennie. Ez ugyanaz, mint B).


D) Ha Gabi lány és Viki fiú, akkor mindketten igazat mondtak. Ez ugye nem lehet, ezért ez is HAMIS.


E) Ha Viki lány és Gabi fiú, akkor mindketten hazudtak. Ez lehetséges, ezért ez IGAZ.


F) Gabi nem fiú, tehát lány. Ekkor Vikinek lánynak kell lennie. Ebben az esetben is mindketten igazat mondtak, ami lehetetlen. Így ez is HAMIS.


Tehát az A), B), C), D) és F) állítások mind HAMISAK, csak az E) állítás IGAZ.

2015. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha legalább az egyik hazudik, akkor biztos, hogy nem igaz mindkettő. Már pedig a D) válasz esetén mindkettő igazat mondana, úgyhogy az a hamis.
2015. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem bonyolult. Arra kérlek, hogy próbáld megérteni és onnan egyszerű.

Szóval legalább egy valaki hazudik. Tegyük fel, hogy Gabi hazudik. Szóval ő fiú. De akkor Viki is hazudik, mivel a feladat leírása szerint egy fiú és egy lány beszélget! Szóval, ha kikötöttük, hogy Gabi hazudik, szóval ő fiú, akkor Viki nem mondhat igazat.

Szóval a megoldás egyszerűsödik. Mindketten hazudnak:

Gabi: "Én lány vagyok" -> tehát ő fiú

Viki: "Én fiú vagyok" -> tehát ő lány

És kész is a feladat, innentől az állításokról te is el tudod dönteni, hogy mi a helyzet :)

2015. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!