Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7- es kémia házi segítség?

Telferi kérdése:

7- es kémia házi segítség?

Figyelt kérdés

Melyikben van több atom?

a) 64 g kénatom ---- 56 g vasatom

b) 16 g oxigénatom ---- 16 g hidrogénatom

c) 6 g szénatom ---- 12 g magnéziumatom

d) 1,6 g oxigénatom ---- 3,2 g kénatom

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 10. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszeruen megnezed a periodusos rendszerben,hogy melyiknek mekkora a tomege.Mondjuk egy kenatomnak 32g es 64g van akkor az ket darab atom.A vasnak egy atomjaban 56g a tomeg,szoval az egy atom.A ketto tobb mint az egy,ezert a kenbol van tobb.Es igy tovabb a tobbivel.Az osszes elemnek ott van a relativ atomtomege a vegyjeluk alatt.
2015. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt hittem, hogy bonyolultabb lesz, mert a tankönyv is bonyolultan írta le.
2015. febr. 11. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem én se!
2015. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit nem ertesz benne pontsan?A periodusos rendszerben minden elemnel fel van tuntetve az,hogy mekkora egynek a sulya.Vegyuk a legegyszerubbet peldanak: ott a hidrogén,mekkora a relativ atomtomege?1g szoval ha azt mondom,hogy van 0.5g hidrogenem az csak egy fel.Ha kettonk van ketto,harom akkor harom...stb Ugyanigy van nagyobb szamok eseten is.Az oxigén relativ atomtomege 16g.Ha van 8g oxigénem az egy fél,ha van 32 az ketto...stb es igy van ez bármelyik másik elemmel.
2015. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!