Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Adott egy egyenesen 3 pont: A,B,C.Szerkessz olyan kört, amely illeszkedik A-ra, és B-re, C-ből pedig a körhöz 2, egymásra merőleges érintő hzható!

2015. febr. 10. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy megoldás itt látható:

[link]

Ennyiből érthető?

2015. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát jónéhány lépés nem világos, mit miért..?
2015. febr. 17. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alapösszefüggést érted?

Az érintőszakasz mértani középarányos a szelődarabok között. Ha ez nem világos, tankönyvben kellene megkeresni.

Ezek után a szerkesztés egy mértani középarányos szerkesztése, amit külön ábrán is el lehetne készíteni, én "helyben" csináltam meg.

Ha van konkrét kérdésed, arra tudok válaszolni.

2015. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
miért pont azt a szakaszt mértük fel? a tételt tudom, csak a lépéseket, hogy mit miért nem éppen értem
2015. febr. 20. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha AC és BC mértani középarányosát megszerkeszted külön egy másik ábrán, akkor biztosan megérted. Egymásután kell felmérni a kettőt, az osztópontba állított merőlegesből a Thalész-kör kimetszi a mértani középarányost. Ugyanezt csináltam én is, AC végébe forgattam a BC-t.
2015. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!