Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy 6oldalú gúlának az oldalélének a hosszát? Ha az alap az oldaléllel 72fokos szöget zár be és a térfogata 9köb dm. Csak ezek az adatok vannak megadva

Figyelt kérdés

2015. febr. 11. 18:52
 1/2 gergelice16 ***** válasza:
Ha az alapja szabályos 6szög, akkor ki lehet számolni. Anélkül lehetetlen, hiszen nem ugyanaz az eredmény jönne ki az oldalakra.
2015. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gergelice16 ***** válasza:
Ha feltételezzük, hogy ez egy szabályos gúla, azaz az alapja egy szabályos 6szög, a csúcsa pedig pont a 6szög súlypontja fölött van, akkor megoldható a feladat. Abból, hogy az alap 72 fokos szöget zár be az oldaléllel, feltudjuk írni, hogy a gúla magassága (m)= az alap átlójának a felével (a) * tg72. Az gúla térfogata = alapterület * magasság /3. Az alap felbontható 6 szabályos 3szögre, melyeknek oldalai a-k. Így kapunk egy egyenletet: 6*gyök3/2*a*a/2 * m/3 = 9. Egyszerűsítve: gyök3*a*a*m/2 = 9. Magasság helyére beírva: gyök3 * a köb *tg 72 = 18. Ebből ki tudom számolni a-t. Az oldalél pedig = a / cos72. Remélem tudtam segíteni.
2015. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!