Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a koordinátageometriás...

Ezt a koordinátageometriás feladatot hogyan kéne megoldani?

Figyelt kérdés

egy egyenes egyik pontja P(0;2) egy irányvektora(3;1) számítsuk ki az egyenes azon P pontjának első koordinátáját, amelynek második koordinátája 4.


Annyi ismeretem van h az alapadatokat az határozza meg h van egy irányvektorunk ami párhozamos egy egyenessel amin van egy pont, gondolom ez a P(0;2) és az egyenes egyenlettel meg megtudom határozni h egy másik pont rajta van-e az egyenesen. Nah ennyi az össz ismeretem ebből a témakőrből :D Viszont ennél a feladatnál elakadtam. Szóval előre is köszönöm aki itt tudna segíteni :)


2015. febr. 13. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Két különböző pontot nem jelölünk ugyanúgy. Legyen az első pont P0.


P0(0; 2) fixpont

v(3; 1) irányvektor

n(1; -3) normálvektor


x - 3y = -6


P(p1; 4)


p1 - 3*4 = -6


p1 = 6 az első koordináta.

2015. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget :)


Big respect ! :)

2015. febr. 14. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!