Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Konyhanyelven mi a különbség...

Konyhanyelven mi a különbség a részhalmaz és a avlódi részhalmaz között?

Figyelt kérdés
Elvileg ugyebeár, ha A={1;2;3;4} és ennek B={1;2} részhalmaza. Önmaga, szintén részhalmaza, hiszen egyenlőek. De a valódi részhalmaz elvileg tartalmaz olyan elemet, ami nem tartozik oda. Akkor azonban a valódi részhalmaz lényegében a metszet nem?

2015. febr. 14. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
A halmaz valódi részhalmazánál (jelöljük B-val)van olyan elem, ami benne van A-ban, de nincsen benne a B részhalmazában.
2015. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"A" halmaz részhalmaza "B", ha B minden eleme megtalálható A-ban nem? A fent írtak alapján A={1;2;3;4}, B={1;2;5}. Ekkor valódi részhalmaza? Így csak a maetszet közös én úgy értem. De ha B={1;2) akkor meg pont benne is van.
2015. febr. 14. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, persze, minden részhalmaznál elvárás, hogy a részhalmaz MINDEN eleme eleme legyen az eredeti halmaznak is.
2015. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor a "valódi" részhalmaznak, hogy van olyan eleme, ami A-nak nem eleme?
2015. febr. 14. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Konyhanyelven? B részhalmaza A-nak, ha B minden eleme A-nak is eleme. VALÓDI részhalmaza, ha B ezen felül nem egyenlő A-val. Slusszpassz :D


Tehát ha A={1,2,3} akkor B={1,3} és C={1,2,3} is részhalmaza A-nak mert az elemei mind A elemei közül valók, de a C nem valódi részhalmaza, mert C=A.

2015. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez így szuper. Még lennél kedves felírni nekem A halmazra egy valódi részhalmazt is? Csak, hogy lássam.
2015. febr. 14. 22:18
 7/9 anonim ***** válasza:

A=(1,2,3,4,5)

B=(1,2), ez A-nak valódi részhalmaza.

Maga az A is részhalmaza A-nak, de az nem valódi, hiszen A minden eleme eleme A-nak is.

2015. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pl amit írtam, B={1,3}, ez valódi részhalmaz, mert részhalmaz, és nem egyenlő vele.


Pont azért mondjuk VALÓDI részhalmaznak, mert valóban egy részét képezi, nem egyenlő az egész halmazzal. Az egész tortára nem mondjuk pl, hogy része önmagának, ugye? :D Elég logikus elnevezés tehát.

2015. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ok. Akkor így értem. A definíciója azonban nem volt egyértelmű.


Köszöntem! :)

2015. febr. 14. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!