Mi az Arany ember műfaja?

Figyelt kérdés

Valaki nem tudná elmondani , hogy mi az Arany ember müfaja?

Mert nyárra adták fel és a szüleim álandoan nyagattak hogy irjam meg az olvasó naplot és az egyik barátom vagyis szintem az egész osztály nem csinált semmit és már nincsen anyi idö hogy elolvasuk, és már majdnem készen vagyunk csak 3 dolgot nem tudunk megcsinálni !!

ezért nagyon fontos lenne a válasz !!!

Csak az Arany ember cimü regény-nek a müfaja!


2008. aug. 23. 10:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a műfaja... regény. Nem??? Nem értem a kérdést. A műfaj lehet vers, novella,regény stb. Ez konkrétan regény. Egyébként meg lehet kapni filmen is, és nagyon szép, nézd meg!!!
2008. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Most lehet, hogy ki fogsz nevetni, de szerintem nagyon izgalmas könyv, nekem az egyik kedvencem. És 10 nap alatt simán el lehet olvasni az egészet. Még 3 nap alatt is. Szóval én nekifutnék inkább. De te tudod. A műneme: epika, a műfaja: regény.


Az egyik első Jókainak azon regényei közül, amire már nemcsak a romantikus látásmód jellemző, hanem kezdenek benne realista elemek is megjelenni. (Pl. Tímár Mihály nem olyan tökéletes fickó, mint sok más Jókai hős mint pl. Kárpáthy Zoltán, vagy Berend Iván, hanem vannak jellemhibái is)

2008. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon klassz könyv, egyáltalán nem unalmas, sőt, nagyon is cselekményes.

Különben is: OLVASSATOK, OLVASSATOK, OLVASSATOK!!!!!!

A mai fiatalok alig vesznek könyvet a kezükbe, pedig a jó könyvek a gondolkodásmódra, a viselkedésre is kihatnak, és TANÍTANAK!! ...és most nem a Harry Potterre gondolok....

Én gyerekkorom óta rendszeresen olvasok (sokszor a fizika könyv alá rejtettem az éppen aktuális regényt, vagy zseblámpa fénynél böngésztem a sorokat éjszaka - hát el is romlott a szemem - de csodálatos élményekben lehet része az embernek egy jó könyv segítségével.)

2008. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Hogy mi az Arany ember című regény műfaja? :) Azt nem tudom, de meg akartam kérdezni, hogy ki írta Jókai Mór Arany ember című regényét?

Szóval a viccet félre téve, a regény maga egy műfaj. Az Arany ember pedig egy regény. Tehát a műfaja: regény.(Persze vannak altípusai a regénynek, alműfíjok, erre gondoltál?...). Biztos, hogy a műfaját akartad kérdezni? :)

2008. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2. hozzászóló ugyanazt írta, amit én is írtam volna!

Tényleg letehetetlen, nekem az volt, és megéri elolvasni!

Egy magyartanár

2008. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én 16 éves vagyok 13 évesen volt nekünk kötelező és sztem se volt olyan rossz:D am regény.
2008. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Egy kis segítség:

[link]

2008. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Utópia
2008. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm azoknak akik segitettek!!!

de irtam még egy kérdést mert egy kicsit nem értem hogy szoval nem epika meg nemis dráma a müfaja hanem regény?

2008. aug. 23. 19:38
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Az epika és a dráma műnemek. Ezeken belül vannak a műfajok. Nem tudom, hogy hol jártál az irodalomórákon, de ezzel illene tisztában lenni.
2008. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!