Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora szögben érkeznek a...

Mekkora szögben érkeznek a napsugarak a talajra, ha egy függőleges rúd árnyéka 75%-a a rúd hosszának?

Figyelt kérdés
szögfüggvénnyel kellene, de hogyan?

2015. febr. 17. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

tg 1/0,75= mondjam tovább?

Derékszögű 3 szög, függőlegesen 1, vízszintesen 0,75 akármi (m, cm, mm...)

2015. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, eddig ment nekem is, de ebből hogy lesz szög?
2015. febr. 17. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:
tg1,333 ból?
2015. febr. 17. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Abból sehogy.


Nézz utána, mivel egyenlő tg(alfa) egy derékszögű háromszögben!


Segítek:

tg(alfa) = szemközti befogó / másik befogó


-----

A feladathoz:

Rajzolj egy ábrát!


Az ábrából látnod kellene, hol van a szög, melyik a szemközti befogó, és melyik a szög melletti (másik) befogó.


Képlettel:

tg(alfa) = a / b

(a-t meg b-t "találd ki", ahogy fentebb írtam!)


a/b-t ki tudod számolni, ezután a tangens inverzét (shift vagy 2nd aztán tg vagy tan gomb) kell használnod a számológépeden. (Vagy ha nevezetes szög tangeséről van szó, akkor mehet fejből is. Illetve ott van a függvénytáblázat is elvileg...)

2015. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Az én időmben elővettünk egy függvénytáblázatot és megkerestük a keresett értéket, a szélén leolvasható volt a fok, perc satöbbi.

2. Ma előkapom az 500ft-os 20 éve meglévő számológépemet és 2ND számérték TG beütéssel megkapom (azért ez gépenként más lehet)

3. Ma előkapom a mobiltelefonom, azon a számológép funkciót és kb. ugyanezt (fentit) kell megcsinálni....

2015. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!