Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segít nekem valaki verset...

Segít nekem valaki verset elemezni 8. -os szinten?

Figyelt kérdés

Szóbelin kell verset elemezni, és az iskolában még nem nagyon foglalkoztunk ezzel. Csak annyit szeretnék kérni, hogy valaki elemezzen le nekem egy verset, hogy tudjam hogyan is kell.


Előre is köszönöm. :)



2015. febr. 22. 09:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Például: [link]
2015. febr. 22. 09:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontok szerint szoktunk verset elemezni. Igazán csak gimnáziumba tanítják kivéve ha nagyon jó általános iskolába jársz.

1. A címmel kezdünk. Mit vált ki belőled? Mi ugrik be úgy, hogy még el sem olvastad a szöveget? Mire számítasz? Titokzatos vagy van benne valami egyedi? Az író életéhez köthető-e valahogy?


2. Megnézed a verset, hogy milyen a felépítése. Hány versszak, rímeket. Van-e benne valami egyedi.. a költő stílusára passzol-e vagy teljesen forradalmi


3.) Verszakonként elemzed, hogy miről beszél, milyen eszközöket használ? Itt már jöhet a metafora, alliteráció,szinesztézia és minden


4. elemzed egyben a verset és próbálsz kötődést találni más versekhez vagy a korszakhoz és minden egyéb dologhoz a költő életéhez vagy a kötethez amiben megjelent


5. Vélemény, de általában kerülni szoktuk mert ha nem egyezik a tanáréval és nem tudjuk jól megvédeni az álláspontunkat akkor bukta az egész..


Sok gyakorlás kell és háttértudás a jó elemzéshez. Neten találhatsz profibb szempontokat is de idővel úgy is a sajátod alakítod ki! :)

2015. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jajj, köszönöm szépen! :) ;)

Megmentetted az életem! :) Ezer köszönet!! :) :)

2015. febr. 22. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!