Hogy lehet megoldani a következő feladatokat?


[link]

A 305-ös és a 306-os feladatok megoldásában vagyok elakadva. Hogy lehet megoldani őket?:( teljesen tanácstalan vagyok



2015. márc. 1. 19:39
 1/2 bongolo ***** válasza:

Vegyed ℓ₁ és ℓ₂ súlypontját, mintha ott lenne egy-egy pontszerű test. Mindkettőnek a tömege arányos a hosszával, szóval mondjuk 305-ben veheted 4 illetve 5 egységnek.

A közös súlypont pedig az, ahol a forgatónyomaték nulla.


Mondjuk a 305-ben:

A rudak súlypontja a fele hossznál van. Vagyis egymástól 25 centire vannak. A közös súlypont a T kereszteződésétől lefelé lesz x távolságra.

A forgatónyomatékok egyformák:

x·4 = (25-x)·5

x = 25·5/9


A 306 hasonlóan megy, csak a két súlypont távolsága nem egész szám lesz.

2015. márc. 1. 20:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Fantasztikus vagy!! Természetesen ment a zöld pacsi. Örök hálám!
2015. márc. 1. 20:47