Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bizonyítsd be, hogy ha egy...

Bizonyítsd be, hogy ha egy húrnégyszögben az egyik átló felezi a másikat, akkor az első átló négyzete egyenlő az oldalak négyzetösszegének a felével, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Csak az az átló felezheti a másikat amelyik a húrnégyszög köré írható kör átmérője is egyben, ezért az átló két végéből húzott oldal a kör egy pontjában találkozik és Thalesz tétele alapján ebben a pontban az oldalak 90 fokos szöget zárnak be, Pitagorasz tétele alapján pedig a két oldal négyzetösszege egyenlő az átfogó(=átmérő=átló) négyzetével. Ez még nem a teljes bizonyítás csak egy kiindulási alap.
2015. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Melyik az első átló? :-)
2015. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ezért csináltam ezt az ábrát, hogy világos legyen a kérdés:

[link]

2015. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Még mindig nem világos, melyik az ELSŐ átló???

Örülnék, ha a kérdező válaszolna, és nem találgatni kellene.

2015. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a gondodat. Az ábra alapján miden világos, felírok négy koszinusz-tételt. (A szögek kiegészítő szögek) A négyet összeadom...

Még azt kellene igazolni, hogy a h átló két darabjának a mértani középarányosa az f átló fele.(Itt tartok)

2015. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Csak az elnevezésen görcsölök. Ha azt írja, hogy "a felező átló" (a másik a felezett átló), akkor egyértelmű a dolog, így egyszerűen pongyola a fogalmazás.


De hagyjuk, megvan a megoldás. :-)

2015. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az #5/6-os válaszolónak: Húrtétel! :-)
2015. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak halkan kérdem az #5-ös válaszolót, hogy sikerült-e befejeznie a levezetését?
2015. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze! Csak a "húrtétel" nem ugrott be, de #7-es segített.

Miért kérdezed? Mert a web-oldalt nem frissítettem? Azt hittem már érti mindenki akit érdekel.

2015. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, nem akartam tolakodó lenni, de valóban hiányoltam a frissített oldalt, mert annyira profi módon kezeled, hogy öröm nézni. Azon kívül a kérdező még nem reagált; talán ha látja a teljes megoldást, még hasznára lehet valamikor. Meg más is tanulhatna belőle...

Még egyszer elnézést.

2015. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!