Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha pókerezek x órát, és az...

Ha pókerezek x órát, és az játék "első félidejében" szinte csak kicsi lapokat kapok, akkor valószínű, hogy utána nagy lapok jönnek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam egyszerűbben megfogalmazni ezt a kérdést. Nos, hogy tegyem hozzá, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a szerencsefaktor csakis végtelen játék után egyenlítődik ki, és hogy a kérdésre alapból nemmel válaszolna az ember, ahogyan én is – mivel az "első félidőben" osztott lapok nem befolyásolják a további kezeket. Azonban mégis azt vettem észre, hogy a játékban mintha lennének szériák, és általában a túl jó lapok után egy idő múlva túl rosszak érkeznek, és fordítva. És elméletileg hosszú távon (ha a limeszt a végtelenbe lőjük) ezek kiegyenlítődnek, tehát ha a végtelen "első félidejében" (nyilván az is végtelen lesz) kicsi lapok jönnek, a "második félidőben" nagyok kellenének ahhoz, hogy megmaradjon az "egyensúly". Ez így abszurd, de ha mondjuk 100 órás periódusokat figyelünk, és megvizsgáljuk az első részét, majd a másodikat minden alkalommal, vajon találni fogunk ilyen összefüggéseket? A gondom az (már nagyon túlmagyaráztam), hogy matematikailag röhejes az, amit kérdek, mégis, a józan ész és a tapasztalataim valahogy ezt diktálják: nyerő széria, majd vesztő széria...,

2015. febr. 15. 19:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Viszont amiért vesztő szériám van, elvileg nincsen nagyobb esélyem a jó kártyákra a továbbiakban, mintha nyerő szériám lenne, vagy semleges (most három szélsőséges helyzetet vettem példának). Mivel a körökben kiosztott lapok nem függnek egymástól. Persze lehet egy pszichológiai vetülete is a történetnek, miszerint egy "nyerő szériában" lévő játékosnak már nagyobb az önbizalma, feltehetőleg a zsetonállománya is, több lapot játszik meg, jobban elhiszi, hogy győzni fog. De ennek ellenére mintha a játék bizonyos fázisaiban jóval több kellemetlen vagy kellemes lap vagy kör érkezne, s mintha egymást kiegyensúlyoznák egy idő után (azonban nem kéne közük legyen egymáshoz, mivel csakis a végtelenben egyensúlyozódna ez ki). Á, sokat pofázok már :D Várom a válaszokat, köszönöm!
2015. febr. 15. 19:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért azt vedd hozzá, hogy a kis lapoknak többszörösen nagyobb az esélye, szóval nem ennyire egyszerű a dolog.
2015. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem már ezt a dolgot. De egyébként mi is a kérdésed, mert amit én látok azt már megválaszoltad magadnak kimerítően :D
2015. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy nagy számú leosztás esetén ki fognak egyenlítődni az eltérések. Minél nagyobb a leosztás, annál jobb mértékű a kiegyenlítődés, viszont azt nem lehet megmondani, hogy mennyi leosztás után kerülsz pluszba. Lehet, hogy ez 5 rossz leosztást jelent, a következő kettővel pedig kiegyenlítődik, de az is lehet, hogy az első száz leosztás mind alacsony lapokból fog állni, és csak a következő száz során történik meg a kiegyenlítődés. Persze, az is benne van a pakliban, hogy a kiegyenlítődés 200 leosztás után kezdődik el... Mindenesetre annyi elmondható, hogy mondjuk egymillió leosztást szemlélve már igen jó esélyed lesz arra, hogy megtörténik a kiegyenlítődés, akár többször is. De van némi kis valószínűsége annak is, hogy az egymillió leosztás még mindig kevés lesz ehhez. Ahogy még jobban növeled a leosztások számát, úgy lesz egyre kisebb az esélye annak, hogy még mindig nem történik meg a kiegyenlítődés a lapjárást illetően.
2015. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel két egymást követő leosztás nem hat egymásra, így szerintem teljesen véletlenszerű hogy nagy vagy kicsi lapok jönnek. Minél tovább játszunk, annál több leosztást kapunk, és annál nagyobb a valószínűsége annak hogy lesz több egymást követő jó, vagy rossz leosztásunk. És itt jön képbe a pszichológia, az emberi agy mintát akar látni, ebből tanul, ezeket jegyzi meg. Ha több egymást követő rossz leosztás után, több egymást követő jobb leosztás következik, akkor ez azt sugallja az agynak hogy itt kell lennie valami mintának, szabályszerűségnek, és mint olyat muszáj felismernie. Emiatt érzed úgy hogy van szabályszerűség, sőt vannak akik azt hiszik hogy hatással lehetnek rá, például kabalákkal, szokásokkal....stb.
2015. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha értesz a programozáshoz megcsinálhatod, hogy írsz egyet, amivel a 52 lap közül véletlenszerűen kiválaszt kettőt.

És ezt megcsinálja mondjuk egymilliószor. Az adatokat lemented. Hogy ne foglaljon sok helyet csak így vedd fel(mondjuk 7p hetes pikk).

Miután lementetted ezt az egymillió kapott kezdőlap párt.

Utána akár egy másik program segítségével mindegyikhez rendelsz egy számot. Mondjuk 2-es laphoz 2-t hármashoz 3-t stb... bubihoz 11-t dámához 12-t királyhoz 13-t és ászhoz 14-t.

ezenkívül megadod, hogyha a színe megegyezett, akkor adjon hozzájuk a program +3 pontot. Ha pedig mindkét lap azonos számú akkor +5-t.(ezen lehet kísérletezni pontosan mennyit kellene)


Ezután felveszel egy függvényt a számokkal. És látni fogod hogy követték egymást a gyenge és erős kezek.

2015. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Előző vagyok:


Még valami: Egyszer láttam valahol egy olyan képet, ahol volt egy lapon két sorban 20üres kocka(20 oszlop 2 sor). Azt mondták az embereknek töltsék ki véletlenszerűen x-el, de úgy hogy egy oszlopban csak egy legyen. Tehát vagy a fölső sorhoz vagy az alsóhoz húzzanak.

Kitöltötték. Majd utána 20szor feldobtak egy pénzérmét és ha fej a fölsőbe ikszeltek, ah írás az alsóba,

Utána összevetették a kettőt. Hát mit mondjak :D

amit az emberek töltöttek ki, ott maximum 3-4 ismétlés volt látható. De amit a fej vagy írás játék alapján ott volt, hogy 9szer egymás után fej.

Érdekes dolog ez :)

2015. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatilag nem.
2015. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brain Storming ***** válasza:

Ha volt már ilyen válasz, akkor bocs:


Szerintem itt a tipikus "inverz nagy számok törvénye", vagy "kis számok törvénye" gondolkodás mechanizmusa olvasható. Jelesül az, hogy a statisztika nagy számok törvényére vonatkozó törvényszerűséget egyfajta felezési sorozat alapján, egyszerre "mindössze csak felezzük", és feltételezzük, hogy a felezések során egy emberi léptékkel felfogható mértékű ellentételezéssel éppen az ellentétét kapjuk az addigiaknak. A valóságban ez nem működik. Ez azt jelentené, hogy minden egyes kudarccal nő az esélyed a sikerre, holott legfeljebb a meglepődésed várható mértéke nő a minél kisebb siker esetére is. Ez az állhatatosság lényege is, de van, amiben nem működik. Mivel lehet, hogy nem csak matekosok olvassák ezt, matematikailag egyszerűen így lehet szemléltethető a tévedés jellege (javítsatok ki, ha tévednék): ha egy zsákból határozott számú, x db adott színű golyó van, és 1 db nem olyan színű, és egymás után veszegeted ki ma golyókat a zsákból, de nem teszed vissza őket, akkor minimum az utolsó golyó amit kiveszel más színű kell h legyen, mint a többi. Ezesetben a golyók száma adja a más színű golyó kihúzásának valószínűségét. Így minden kihúzásnál (1 / a zsákban lévő golyók száma) lesz a más színű golyó húzásának valószínűsége, ami folyamatosan nő, tehát 2 db golyó esetén már 1/2, vagyis 50%. Ha azonban minden hozás után visszatesszük a húzott golyót, akkor minden húzáskor (1 / zsákban lévő golyók száma) lesz a más színű golyó húzásának valószínűsége, és itt nincs "limit": hiába húzol annyiszor, ahány golyó van a zsákban, akkor is ugyanaz a valószínűsége, és minden húzáskor csak annyi, a húzások száma nem változtatja meg az esélyedet.

Szóval a tévedés az, hogy ha a nagy számok törvényét felezgetjük, akkor a végén oda kellene jutnunk, hogy minden rossz lap után törvényszerűen jó lapnak kellene jönnie, és minél rosszabb lapot húzunk, a következő annál jobb lesz. Szóval szerintem még végtelen játék esetén sem egyenlítődik ki ez a fajta "széria", mivel még matematikailag sem indokolja semmi, hogy kiegyenlítődjön. Az, hogy valaminek matematikailag ki lehet fejezni a valószínűségét, még nem jelenti azt, hogy annak be is kell következnie (a tipikus "visszatevéses kiválasztásnál").

Szerintem éppen ezért érdemes megtanulni játszani ):o) Másik dolog, hogy a nagy pókeresek lehet, hogy nem attól nagy pókeresek, hogy nagy tétekben játszva voltak szerencsések, hanem abban, hogy sok vesztes játszmából kiszálltak. Erre utal az "időben kell abbahagyni". Sokan éppen a fenti tévedés miatt játszanak tovább a vesztések után; és ha ilyen esetben nyernek nagyobb téteket, akkor sokszor az örömmámorban boldogan el is veszítik azonnal... és az igazi nyertes az lesz, aki ezt a tétet nyeri, és ekkor abbahagyja. Ezért is stratégiai játék a póker, de itt nem a játékszabályokat kell elsősorban ismerni, hanem magának a játéknak a pszichológiáját... Hja, és a pókerre is igaz, hogy csak akkor tud az ember nagy pénzt kaszálni benne, ha nagy pénzzel is száll be. ):o) ... (De lehet, h nincs igazam - kb 25 évvel ezelőtt pókereztem egy időben rendszeresen ):o) )

2015. febr. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!