Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikroökonómiában hogyan tudom...

Mikroökonómiában hogyan tudom kiszámolni az alternatív költséget?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:

A szűkösség korlátjával felhasználjuk a modellezést kérdéseink megválaszolására és döntésünk meghozatalára. Ha több lehetőség (alternatíva) közül választunk egyet, annak (pénzben mért) költségéről sem szabad elfeledkeznünk, hiszen a többi lehetőséget elszalasztottuk.


Írok 1 példát, hogy érthető legyen.

Melyik a legkedvezőbb a 3 projekt közül? (ezek csak fiktívek, most találtam ki)


-Kiskutya nevű szórakozóhely megvásárlása, ami évi 10 millió forint biztos hasznot ígér


-Sintér nevű vendéglátóipari egység megvásárlása, ami évi 20 millió forint biztos hasznot ígé


-Spájdermun logisztikai egység megvásárlása, amely évi 6 millió forint biztos hasznot ígér


A vállalatunk a tiszta haszon alapján dönt, így nyilvánvalóan a 2. esetet kell választanunk. Azt lehet róla mondani, hogy ennek a választásnak az ALTERNATÍV KÖLTSÉG 10 MILLIÓ FORINT, hiszen a kiválasztott lehetőség után ez volt a következő legjobb lehetőség.



Az alternatíva költség értékelésénél mindig CSAK A MÁSODIK LEGJOBB (vagy a legjobb "elszalasztott") lehetőségből származó bevételünket kell kiszámítanunk.


A közgazdaságtan egyik sajátossága, h. figyelembe veszi a döntések értékelésénél az alternatív költséget is.

2015. márc. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!