Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » El tudná vki magyarázni nekem...

El tudná vki magyarázni nekem mi az alternatív költség (vagy más néven gazdasági költség)?

Figyelt kérdés
Közgáz érettségire készülök és eza fogalom nagyon ködös. Hálás lennék, ha valaki konyhanyelven megpróbálná a lehetetlent.
2011. márc. 31. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha jól emlékszem rá, akkor ez azt jelenti, hogy ha választasz valami dolgok, akkor elesel egy másik lehetőség hasznától és akkor ez a haszon amit (mondhatni) feláldozol lesz az alter. ktg.
2011. ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van. Ilyen költség az, ha én a párnám alá rejtem a pénzem, és ennek a költsége az elmaradt kamat, ahhoz képest, hogyha a bankban tartanám.
2011. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
bassz nem gondoltam volna, h ennyire egyszerű, kicsit túlbonyolítottam.XD kösz szépen
2011. ápr. 1. 15:57
 4/4 anonim válasza:
és ezt hogyan kell kiszámolni a mikroökonómiában?
2015. márc. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!