Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom meghatározni a...

Hogyan tudom meghatározni a közös osztót?

Figyelt kérdés

Van egy példa, amelyben meg kell határozni, hogy a felsorolt válaszlehetőségek közül melyik az a szám, amely nem lehet osztója az m és az m+16 természetes számnak.


Válaszlehetőségek:

A, 2

B, 6

C, 8

D, 16


A megoldókulcs szerint a 6-os a jó válasz, de nem tudom, hogy miért.


A segítséget előre is köszönöm! :)



2015. márc. 10. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert 6-tal akkor osztható egy szám, ha osztható 2-vel ÉS 3-mal. 2-vel nyilván akkor osztható a szám, ha páros, 3-mal pedig akkor, ha a számjegyek összege osztható 3-mal. Ha feltesszük, hogy 'm' olyan szám, ami 2-vel és 3-mal is osztható, akkor az 'm+16' osztható lesz 2-vel, de 3-mal már nem, mert az 'm' számjegyeinek összegéhez 7-et adunk hozzá, ami nem osztható 3-mal.
2015. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És még annyi kérdésem lenne, hogy akkor a 16-ra is ez vonatkozik?
2015. márc. 10. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint mi? A feladatban minden osztó esetén a legjobb esetet kell vizsgálnunk, vagyis hogy 'm' osztható 16-tal, így természetesen ha 'm'-hez hozzáadsz 16-ot, akkor is osztható lesz vele.
2015. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt szerettem volna megtudni! :)
2015. márc. 10. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!