Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem matek...

Mmeerci kérdése:

Valaki segítene nekem matek háziban?

Figyelt kérdés

Zoli futópályán edz. Egyszer végigfutott a futópályán, visszafordult és megtette a pálya 3/4 részét. Itt megint visszafordult és még akkora távot futott, mint az előzőleg megtett táv 2/7-e. Végül megint visszafordult és még futott akkora távot, mint az előzőfordulástól megtett út fele. Milyen hosszú a futópálya, ha így összesen 2500 m-t tett meg?


(ezt valaki egyenlettel szépen le tudná nekem vezetni?)

előre is köszönöm!



2015. márc. 10. 17:52
 1/3 Tom Benko ***** válasza:

Legyen x a futópálya hossza. Felírhatod ebből az egyenletet:

x+\frac{3x}{4}+ \frac{2}{7}\cdot\frac{3x}{4}+\frac{1}{2}\cdot\frac{2}{7}\cdot\frac{3x}{4}=2500

Hadd ne alázzalak meg azzal, hogy nem tételezem fel rólad, hogy meg tudod ezt az egyenletet oldani!

2015. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget, bár nem segít sokat mert még ilyen egyenletet nem tanultunk :DD

ezt majd jövőre fogjuk venni azt hiszem.

2015. márc. 13. 11:05
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Törtekkel egyenletet nem tanultatok? Pedig ott vannak a feladatban... Amit lefelejtettem, hogy ide beírjam: [link]
2015. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!