Mmeerci kérdése:

Valaki segítene nekem matek háziban?


Zoli futópályán edz. Egyszer végigfutott a futópályán, visszafordult és megtette a pálya 3/4 részét. Itt megint visszafordult és még akkora távot futott, mint az előzőleg megtett táv 2/7-e. Végül megint visszafordult és még futott akkora távot, mint az előzőfordulástól megtett út fele. Milyen hosszú a futópálya, ha így összesen 2500 m-t tett meg?


(ezt valaki egyenlettel szépen le tudná nekem vezetni?)

előre is köszönöm!



2015. márc. 10. 17:52
 1/3 Tom Benko ***** válasza:

Legyen x a futópálya hossza. Felírhatod ebből az egyenletet:

x+\frac{3x}{4}+ \frac{2}{7}\cdot\frac{3x}{4}+\frac{1}{2}\cdot\frac{2}{7}\cdot\frac{3x}{4}=2500

Hadd ne alázzalak meg azzal, hogy nem tételezem fel rólad, hogy meg tudod ezt az egyenletet oldani!

2015. márc. 11. 11:39
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget, bár nem segít sokat mert még ilyen egyenletet nem tanultunk :DD

ezt majd jövőre fogjuk venni azt hiszem.

2015. márc. 13. 11:05
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Törtekkel egyenletet nem tanultatok? Pedig ott vannak a feladatban... Amit lefelejtettem, hogy ide beírjam: [link]
2015. márc. 14. 07:21