Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adjuk meg az y^2= (7/2) x...

Adjuk meg az y^2= (7/2) x egyenletű parabola és a 7x-18y+28=0 egyenletű egyenes metszéspontjait. Írjuk fel a metszéspontokban a parabola érintőinek egyenletét. Letudnátok nekem vezetni?

Figyelt kérdés
ADdig eljutottam,hogy mennyi a metsszéspont.....majd kijött nkeme egy olyan egyenlet, hogy -784m^4+784m^3-38m^2-98m=0 ahol m az érintő meredeksége(i).......most ez lehet,hogy rosszz.....de hogy kellene egy ilyen egyenletet levezetni? Hogy ell tovább halkadni? Ha nem jó akkor kijavítanátok? Előre is köszönöm a segítséget!

2015. márc. 10. 19:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Jajj...az utolsó egyenletből kimaradt,hogy+12,25
2015. márc. 10. 19:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a megoldásodból én semmit nem értek.

Eddig egyezik a megoldás? (A metszéspontok?)

[link]

Nem tudom mi lehet az az m-re nézve negyedfokú egyenlet. (A "fél" parabola deriváltja? Vagy nem is tanulsz deriválást?)

2015. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ilyet ne mtanulok.....és igen....kijött az a megoldás metszésre
2015. márc. 10. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
És érdekel még a megoldás? (Azóta csak most vagyok újra itt)
2015. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!