2015. márc. 12. 15:26
1/5 anonim válasza:
(2/3)*(-6)
(2/3)*(-(18/3))
törtet törttel úgy szorzunk, hogy számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel.. :)
-(36/9)
2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, de annyi biztos nem, mert nem jönne úgy ki a feladat. Amúgy nem törtet szozok törtel, hanem törtet szorzok egy sima számmal.
2015. márc. 12. 15:36
3/5 anonim válasza:
Nem fogok nagy újdonságot mondani, de írd már be a számológépedbe.... és meglátod, hogy kinek van igaza..
Az én 2 törtem azért 2 tört meg a -6-ot átalakítottam törtté.... úgy egyszerűbb számolni..
4/5 anonim válasza:
pedig az -4
törtet egész számmal csak a számlálót szorozzuk
(2/3)*-6=-12/3=-4