Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kőszívű ember fiai bakfis?...

A kőszívű ember fiai bakfis? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval a kőszívű ember fiai a kötelezőnk elolvastam de nem értem az egyik feladatot mármint a szövegből nem esik le hogy mit kéne írni: Kicsoda/Micsoda?: a bakfis, a krák nagyon köszönöm ha megírjátok!

2015. márc. 14. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
bakfis-kamaszlány; krák-tintahal
2015. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:

fenn vagyon a hálón, ha ez segítség

[link]

szerencséd van, mert a bakfis fejezetcím, így könnyebb dolgunk vagyon:

"Bakfis persze annyit tesz, hogy sült hal. Hanem akik a német nyelvben e szónak valami különös gyöngéd értelmet akarnak adni, azok gondolnak alatta holmi olyan kis felserdült leánykákat, akik már nem gyermekek, de azért még ráérnek várni a főkötőig; akik még ártatlanok és ostobácskák; akik már éreznek valamit a szívükben, de nem tudják, hogy mit; fecsegnek, és nem tudják, hogy miről; a tréfát komolynak, a komolyat tréfának veszik, s a legelső szép szót, amit nekik mond valaki, arany gyanánt kapják. Ez a bakfis. "

És Edit a bakfis.

krák hirtelen nem rémlik... á, a guglin megtaláltam

Ööö, inkább olvasd el, csak pár sor. Én a felbolydult népre gondolnék 1848 tavasza kapcsán, de mérget nem vennék rá.

[link] 03.htm#14

2015. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. márc. 15. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!