Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tócsa vagy a pocsolya a...

A tócsa vagy a pocsolya a nagyobb? Vagy mindkettő ugyanakkora?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben szinonimaként használtam őket, így „ugyanakkorák” (bár mindkettő lehet sokféle méretű és alakú).


De ha álnyelvészkedni akarok, akkor azt mondanám, hogy a tócsa a nagyobb, hiszen az közelebb áll a tóhoz.

2015. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem érzek határozott méretbeli különbséget. Szerintem nem a méret, hanem az állag a különbség. A pocsolya inkább természetes, mármint kinti, utcai, erdei, stb. víz, a tócsa meg bármilyen lehet. Pl. vértócsa, sárpocsolya.
2015. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A Tengerész ***** válasza:
89%
Egy kis tócsa kisebb mint egy nagy pocsolya. Egy kis pocsolya kisebb mint egy nagy tócsa.
2015. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
45%
A kuki vagy a fütyi a hosszabb ? Vagy mindkettő ugyanakkora ?
2015. márc. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat , egyet értek az 1. válaszolóval
2015. márc. 16. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
A tócsa valószínűleg a TÓ szóból ered, így szerintem egyértelmű, hogy kiterjedését tekintve az a nagyobb.
2015. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem is a tócsa a nagyobb. A szinonima hasonló értelmű szót is jelent, szóval szerintem van különbség a kettő között. (de nem biztos :D )
2015. márc. 18. 19:40
 8/8 Ginseng Titusz válasza:
Egyformák. Mindkettő háromezer-ötszáz-hoszonhat milliméteres
2015. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!