Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az egyik matek házimat nem...

Az egyik matek házimat nem tudom megoldani, ti értitek?

Figyelt kérdés

[link]

Gondolom a geometriával kellene valamit ügykeskedni, de abszolút nem látom át. Addig eljutottam, hogy azt a háromszöget Pithagorasz-tétellel kiszámolom, de ennyi.


Segítene valaki?


Előre is köszönöm!


2015. márc. 14. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

mint ahogy te is írtad, ki kell számolni a háromszög 3. oldalát, majd megszorozni 2-vel, hogy megkapd a körszelet "alját"

a magasságát pedig könnyű kiszámolni, hiszen a sugár 18, a körszeletig meg csak 17, így 18-17= 1 lesz


innentől már csak a képletbe behelyettesítve ki kell számolni, hogy mekkora a területe

2015. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De nem értem, milyen képletbe helyettesítsek bele? Ha megvan a háromszög 3. oldala, az engem mivel visz előrébb?


Komolyan nem értem...

2015. márc. 15. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!