Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Algebrában ha a tanár nem...

Algebrában ha a tanár nem adja meg a betű összegét, és a könyvben mondjuk 4x van, akkor az mennyi? Van erre valami szabály?

Figyelt kérdés

Sajnos teljesen ki ment a fejemből és bent hagytam a könyvem,nem tudom megnézni.A feladatgyűjteményben van a házi.

Elég sokat hiányoztam mert tüdőgyulladásom volt és ez valahogy kimaradt.


2010. febr. 15. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi. A 4x az 4x, ilyenkor bizonyos számú x-ekkel számolsz. Elég személytelen, de hát ez van. :D
2010. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor most hogy 4 szer x,az 4xX???o.0

Tehát most bármilyen számmal számolhatok?

2010. febr. 15. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
írd le, hogy mi a feladat, úgy esetleg tudnánk rendesen segíteni
2010. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem! Az x az x, igen, a 4x az 4 darab x.

Ez egy tökmindegy milyen, akármilyen szám, de nem kell behelyettesítened, mivel x-ben kell magadnod az eredményt. Például:


2x+3x+4x-5x=2x

2x=2x

x=x


Ez egy azonosság, az x helyére akármilyen számot beilleszthetsz végig, mindig igaz lesz. Most nem jut eszembe bonyolultabb.


Ha ilyesmi van megadva, hogy

2x+3x=5

Akkor az x nem lehet akármilyen szám, ki kell számolnod az egyenlet alapján.

5x=5

x=1


Remélem segített.

2010. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 4x egyszerűen annyit jelent, hogy bármilyen számot beírhatsz a helyére, és mindig annak a négyszeresére kell gondolni.


Például az óvodában Dezsőke apukája x erős. Akkor Józsika azt mondja neki a vita hevében, mikor semmi értelmes nem jut eszébe:

De az én apukám x+1 erős!


Ehelyett Józsika azt is mondhatná:

De az én apukám mindig eggyel erősebb!


A kettő ugyanazt jelenti. A tapasztalat azt mutatja, hogy Józsika általában inkább a második megfogalmazást választja, pedig a kettő egyformán rossz, mivel egyik sem igazi válasz a vita tárgyára, ami mondjuk a homokozóvödör.

2010. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm tényleg sokat segített:)

Tehát az egyik(egyébként)egyszerű feladat:

(4X + 2)x5=akkor most a 4x=4 4+2=6 x5=30?

Nem kell 4x4 összeszorozni?Mert 4X=4 x X?

2010. febr. 15. 23:04
 7/10 anonim ***** válasza:

HA egy ilyen feladatban az egyenlőségjel mindkét oldalán van képlet, akkor az egy egyenlet, amit meg kell oldani. Kijön egy konkrét x, amit aláhúzol, és ellenőrzöd.


Ha az egyenlőségjelnél vége van, akkor az a feladat, hogy minél egyszerűbb alakban kell megadni ugyanezt, tehát felbontani a zárójeleket és elvégezni a műveleteket, de az eredmény még mindig egy képlet lesz, nem konkrét szám.

Tehát ha a kérdés az, hogy 3x+4x=?, akkor a válasz az, hogy 7x. A 7x itt 7*x, csak a szorzásjelet nem szokták kiírni.

2010. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A felét már értem,de hogy lesz az egyenlet?(a példából amit írtam)Leírná valaki,és akkor meg tudom oldani a többit is.
2010. febr. 15. 23:16
 9/10 anonim ***** válasza:

(4X + 2)x5

A zarojelben levo tagokat megszorzod 5el. Az X-et enm szabad elhagyni ugy, ahogy te csinaltad! Az X az a szorzas tagja, es NEM egyenlo 4-el, az X egy akarmilyen szam, amit 4-el szorzunk.

Igy fog kinezni:

(4X+2)x5=20X+10

Ennyi!

2010. febr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja,köszönöm már értem:)
2010. febr. 16. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!