Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házi feladatom elkészítésében...

Házi feladatom elkészítésében kérnék segítséget! Vagy valami oldalt amin ehhez kapcsolódó segítségek vannak? Részletek lent

Figyelt kérdés

"Be kell tiltani ,hogy a filmeket reklámokkal szakítsák meg" Címmel szeretnék írni egy fogalmazást, de azt sem tudom sajnos, hogy, hogy kezdjek hozzá.

1.Figyelemfelkeltés (ráhangolás, behízelgés, de a témát még nem mondjuk ki)

2.Elbeszélés (téma kifejtése)

3.Részletezés (sztori, történet kifejtése)

4.Érvelés (a reklám nem jó)

5.Cáfolás (gyengébb érvtől haladunk az erősebb felé)

6.Befejezés (Hasson az érzelmekre, akár idézet)



2015. márc. 21. 12:45
 1/1 anonim válasza:

Nagyfenek Nórika ugyanis felemelte a kezét, és azt mondta, hogy

ű

ezután ne szakítsák meg a gyerekmsorokat reklámmal. Mert elször is:

ű ő

ezt a gyerekek utálják. Másodszor: a reklám butaságok megvásárlásárabeszéli rá a kiskorú nézket. Harmadszor pedig egész Európában be

ő

fogják tiltani a gyerekeknek sugárzott tévéreklámokat, és mi is Európáhoztartozunk. Nórika követelése önmagában nem okozott volna botrányt. Adundi kis szerkesztlány kicsi pont volt a DéDé TV falai között. Annyit se

ő

számított a vezetség eltt, mint egy szemtelen légy a stúdióban. Soha

ő ő

senki se figyelt rá. Az elnök is könnyedén leintette.– A saját dolgaival foglalkozzon a kisasszony! Unalmasak a mesék! Egykicsivel több izgalom meg pif-puf több gyereknézt hozna!

ő

– Így van! így van! – harsogott Pocsai a adásfszerkeszt. – Sokkal több

ő ő

rajzfilm! Az kell a kölyköknek!… – Kiabálta, de Nórikát most nem lehetettúgy leugatni, mint máskor.– Pete úr is ugyanazt mondja, mint én – mutatott Petyára a lány. – Ki kellrakni a tévéreklámokat a gyerekmsorokból!

ű

Az asztal körül ülk Pitére bámultak. Doktor Pete Ádám szerkeszt

ő ő

szavának mindig súlya volt a DéDé TV életében. Sok izgalmas vetélkedt

ő

szervezett már, és számos filmsorozat sikere fzdik a nevéhez.

ű ő

– Nem hiszem, hogy kiváló szerkesztnk, doktor Pete ilyen elveket

ő

vallana – mondta az elnök, és mosolyogott. – Ádám tisztában van vele,hogy a tévé a reklámokból él. Nem tudunk lemondani agyerekmsorokban sugárzott hirdetésekrl sem, mert akkor a pénzünk

ű ő

egy részérl mondanánk le.

ő

Pite rettenetes zavarában hol az elnökre pillantott, hol Nórikára, hol azasztalterítt nézte. ugyebár csak egy tizenegy és fél éves gyerek,

ő Ő

kezicsókolom, hát hogy szóljon ilyen komoly dolgokba bele?– Ádám! – bökte meg a karját Annamária. – Arra várunk, hogy mondd el


a véleményedet… – S miután Pite még mindig csak pislogott meghallgatott, a vörös hajú n a többiek felé fordult és hozzátette: – Mindenki

ő

tudja, hogy amit Nórika mond, az butaság. Ádámnak eszében sincstámogatni az ilyen abszurd ötleteket. Reklámra szükség van! És agyerekmsorokban is! A gyerekek kibírják, ha egy percre megszakítjuk a

ű

filmjüket… Kérlek, Ádám! – fordult újra a férfihoz. – Te is mindig ugyaneztmondtad… Hiszen errl már beszéltünk…Nem?

ő

– Mirl? A reklámról…? – kérdezte halkan Pite, és zavartan vigyorgott. –

ő

Nem emlékszem… De biztosan… Szóval… Én azt mondom…Az asztal körül ülk némán nézték a szerkesztt, aki dadogott és ide-oda

ő ő

pislogott, mint egy zavart gyerek. Mi van ezzel a Petével? Hol jár az esze?– Nekem az a véleményem – vett végül egy nagy levegt Pite –, hogy én

ő

se szeretem, ha megszakítják a filmeket!– Ugyan már, öregem! – rikkantott Pocsai. – Mit számít az, hogyszereted, vagy nem szereted? Meg kell szakítani, és kész!– Tudom! Tudom… Csinálja a pénzt – mondta Pite tétován. – De akkor afelntteknek legyen reklám, a gyerekeknek meg ne legyen…

ő

– Pontosan! – szólt közbe Nórika, de az elnök vasvillapillantásabelefojtotta a szót. Aztán Pitére nézett a harcsabajszú, és fojtott hangonígy szólt:– Nagyon csodálkozom rajtad, Ádám! Azt már megszoktuk, hogy Nórikanem mindig gondolja meg, amit mond… Hogy finom legyek. De hogy tese…? Hogy te is a reklám ellen…?!… Azt hiszem, ezt nem gondoltadvégig…– De – mondta Pite most már határozottabban –, én ezt már otthonvégiggondoltam. A felntteknek legyen reklám, a gyerekeknek ne

ő

legyen… Mert nem minden reklám jó… Van köztük olyan, de olyan buta!…– És csúfolódva énekelni kezdett. – „Egyszer volt, hol nem volt, szoknyán,blúzon volt egy folt…”– De hát öregem! – rikácsolt közbe Pocsai. – Az idióta reklámokat nem micsináljuk! Mi csak levetítjük. Mi közöm hozzá?– Nem tudom – mondta Pite kicsit megszeppenve. – Én nem is tudom…De amikor egy ilyen reklám jön, átkapcsolok egy másik csatornára. Mégfilm közben is. De átkapcsol a többi… (majdnem azt mondta: gyerek is, deaztán gyorsan helyesbített)… átkapcsolnak a gyerekek is. És akkor mársenki se nézi a DéDé TV műsorát. Pedig azt akarjuk, hogy sokan nézzék. Ez a részlet Nógrádi Gábor Pete Pite című könyvéből való ez is arról szól hpgy a reklámokat meg kelll szüntetni. Innen meríthetsz ötleteket.

2015. márc. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!