Ti ezt hogyan oldanátok meg: cos³x (az x nekem jelen esetben 30°) És ugyanezt mondjuk sin²x-el?


Régen vettük és ezt elfelejtettem, függvény deriváláshoz kellene. Neten semmit nem találtam erről.

Rendben, hogy beírom ezt a számológépbe: cos³30 , de nem értelmezi, mondjuk mért is értelmezné:D. Milyen módon lehetne kiszámolni a pontos értéket?

Aki tud kérem segítsen.

Előre is köszönöm!



2015. márc. 22. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

cos³30 = cos30 · cos30 · cos30

Vagyis veszed a 30 fok koszinuszát, ami 0,866. Majd ennek a 3. hatványát, ami 0,649.

A Windows XP számológépének tudományos nézetén is elvégezhető. Ott van x^2, x^3 vagy x^y jelű gomb is. Vagyis beütöd a 30-at, majd a cos gombra kattintás. Majd a x^3 gombra.

2015. márc. 22. 16:12
 2/6 A kérdező kommentje:
az lehet, hogy cos^2(x)=cos(x)*cos(x)-el, tehát cos^3(x)=cos(x)*cos(x)*cos(x)-el? És ugyanígy a sinussal?
2015. márc. 22. 16:13
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi:D
2015. márc. 22. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy írsz olyan felső indexbe 3-ast? :D
2015. márc. 22. 17:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet valahogy billentyuzettel is, de en csinaltam egy .txt fajlt ahova becsoportositottam ezeket a jeleket. Megkeresni viszont szerintem jelkeszletben a legegyszerubb, vagy ha beirod mondjuk hogy kobmeter a googleba, ott lesz egy m3, es kimasolod a kitevot. Ha szeretned akkor elkuldhetem ha hazaerek a .txt fajlom.
2015. márc. 23. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
azt hittem, hogy segítőprogram nélkül csináltad meg :D
2015. márc. 23. 14:45